Holdplan

Se vores gældende 2018 holdplan herunder


  • Mandag
  • Tirsdag
  • Onsdag
  • Torsdag
  • Fredag
  • Lørdag
  • Søndag

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:30 Spinning 1 m/morgenbuffet Pernille spinning sal kondition
08:00-08:30 Fitness Walking / 30 Vicki sal 3 kondition
08:45-09:35 Cirkel Træning i Styrke afd. v/ fysioterapeut Lars fitness afd. styrke
08:45-09:30 TABATA / TRX® Vicki sal 1 kondition/styrke
09:00-10:00 Senior Gymnastik Inge sal 2 Kondition/styrke
09:00-10:00

Spinning / Senior

Alex spinning sal kondition
09:30-10:45 Pilates Bold (Nyhed) Melissa sal 1 smidighed/styrke
16:00-17:00 Zumba Fitness Alex sal 2 kondition/dans
17:00-18:00 Retro Dance Alex sal 2 kondition/dans
17:00-17:45 Fitness Walking /45 Johnny sal 3 kondition
17:00-18:00 Spinning 1 Mia spinning sal kondition
17:00-18:00 Flow Yoga Sarah sal 1 smidighed/balance
18.00-18:50 TRX Circuit (NYHED) Inge sal 1 styrke/balance
18:00-19:15 Motionsboksning Melissa/ Ole sal 2 styrke/kondition
19:00-20:00 Bodytoning Inge sal 1 styrke

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:00 CX Worx (mave/ryg træning) Jette sal 1 styrke
08:00-08:30 Fitness Walking / 30 Vicki sal 3 kondition
08:40-9:15 Funktionel Træning Vicki 1. sal kondition/styrke
09:00-10:00 Yoga Conni sal 1 smidighed/balance
10:00-11:00 Vild med dans m/Gratis kaffe Ann sal 2 kondition
17:00-17:45 Løbe-Skole Begynder m/teknik & planlægning Tina udendørs Kondition
17:00-17:45 Fitness Walking /45 Anne sal 3 kondition
17:00-18:00 Power Toning (NYHED) Trine R. sal 1 styrke/kondition
17:00-18:00 Spinning 1 Jesper spinning sal kondition
18:05-18:55 TRX® Circuit Anne sal 2 styrke
18:15-19:15 NORDIC RACE Træning Mads Fitness afd. 1. sal
19:15-20:30 Pilates Bold Kamilla sal 1 smidighed/styrke
19:00-20:00 Pilgaard Dans / let øvede Søren sal 2 dans
20:00-21:00 Pilgaard Dans / øvede Søren sal 2 dans
(Man booker og betaler særskilt til Pilgaard Dans i receptionen i centeret, opstart 9/1-2018)

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:30 Yoga m/ morgenbuffet Lindsie Sal 1 smidighed/styrke
06:30-07:30 Spinning 1 m/ morgenbuffet Ulla spinning sal kondition
08:15-09:15 Bodytoning Vicki sal 1 styrke
09:15-10:15 Senior Spinning Alex spinning sal kondition
09:30-10:45 Pilates Bold / begynder (NYHED) Melissa sal 1 smidighed/styrke
17:00-17:45 Fitness Walking / 45 Anne sal 3 kondition
17:00-18:00 Step / begynder Inge sal 1 kondition
17:00-18:15 Motionsboksning Melissa/Ole sal 2 kondition
18:15-19:15 Zumba Fitness Dorrit sal 2 dans/kondition
18:00-18:30 Spinning Speed (NYHED) Anne/Mia  spinning sal kondition
18:05:18:30 Fitness Walking / 25 Inge sal 3 kondition
18:35-19:00 Core Træning Inge sal 2 styrke

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:00 CX Worx (mave/ryg træning) Jette sal 1 styrke
08:15-09:10 TRX® Circuit Inge sal 2 styrke/kondition
09:10-10:10 Zumba Fitness Alex sal 1 dans/kondition
10:10-10:40 Fitness Walking Senior / 30 Inge sal 3 kondition
10:45-11:20 Senior Cirkel Træning i fitness afd. Inge fitness afd. Styrke
17:00-18:00 Latin Dance / FUNK (NYHED) Alex sal 2 kondition/dans
17:00-17:45 Fitness Walking / 45 Vicki spinning sal kondition
17:00-18:00 Løbe-skole m/teknik & planlægning Tina udendørs kondition
18:00-19:00 Spinning 1 Tina V spinning sal kondition
18:00-19:00 Step ½ Vicki sal 2 kondition
18:00-19:00 Body Pump Dorrit/Sara sal 1 styrke

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:30 Spinning 1 m/morgenbuffet Heidi spinning sal kondition
08:15-08:45 Fitness Walking / 30 Inge sal 1 kondition
08:45-09:35 Cirkel Træning i Styrke afd. v/Fysioterapeut Lars fitness afd. styrke
09:00-10:00 Senior Gymnastik Inge sal 2 kondition/styrke
09:00-10:00 Spinning 1 Alex spinning sal kondition
10:05-11:05 Yoga Conni sal 1 balance/smidighed
10:15-11:15 Bodytoning Inge sal 1 styrke
16:00-16:30 Fitness Walking / 30 Johnny sal 3 kondition
16:30-17:30 Yoga Skift instr. sal 1 balance/smidighed
16:30-17:30 NORDIC RACE Træning Alex/Mads/Brian Fitness afd. 1. sal

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

08:45-09:15 Core Træning (Mave/ryg træning) Inge/Vicki sal 1
09:30-10:30 Spinning 1 Mia/Ulla spinning sal kondition
09:30-10:15 Fitness Walking / 45 Inge/Vicki sal 3 kondition
09:30-10:30 Zumba Fitness Dorrit sal 2 dans/kondition
10:30-11:30 TABATA Inge/Vicki sal 1 styrke/kondition

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

09:00-10:15 Mindful Yoga Lindsie sal 1 balance/smidighed
09:30-11:00 NORDIC RACE træning UDENDØRS Alex/Mads/Brian Ørnereden
09:45-10:40 Fitness Walking / 45 Anne/Kamilla sal 3 kondition
10:45-11:55 TRX® Circuit Anne/Kamilla sal 2 smidighed/styrke
10:45-11:45 Body Pump Dorrit sal 1 styrke

Klik her og læs reglerne for tilmelding og afbud.