Holdplan

Se vores gældende 2019 holdplan herunder


  • Mandag
  • Tirsdag
  • Onsdag
  • Torsdag
  • Fredag
  • Lørdag
  • Søndag

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:30 Spinning 1 m/morgenbuffet Rasmus spinning sal kondition
08:00-08:30 Fitness Walking / 30 Vicki sal 3 kondition
08:45-09:35 Cirkel Træning i Styrke afd. v/fysioterapeut Lars fitness afd. styrke
08:45-09:30 TABATA / TRX® Vicki sal 1 kondition/styrke
09:00-10:00 Senior Gymnastik Inge sal 2 kondition/styrke
09:00-10:00 Senior Spinning Alex spinning sal kondition
10:05-11:15 Pilates Bold/Efterfødsel (Nyhed) Melissa sal 1 smidighed/styrke
16:00-17:00 Zumba Fitness Alex sal 2 kondition/dans
16:00-17:00 Cirkel Træning v/fysioterapeut Lars fitness afd. styrke
17:00-18:00 Retro Dance Alex sal 2 kondition/dans
17:00-18:00 Spinning 1 Mia spinning sal kondition
17:00-18:00 Flow Yoga Siff sal 1 smidighed/balance
18.00-18:50 TRX Circuit  Inge sal 1 styrke/balance
18:00-19:15 Motionsboksning Melissa sal 2 styrke/kondition
18:00-18:45 Fitness Walking / 45 Anja sal 3 kondition
18:05-19:00 Spinning 1 Alex spinning sal kondition
19:05-20:05 Power Toning Alex sal 1 styrke

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:00 Core Træning Jette sal 1 styrke
08:00-08:30 Fitness Walking / 30 Vicki sal 3 kondition
08:40-09:15 Funktionel Træning Vicki 1. sal kondition/styrke
09:00-10:00 Yoga Conni sal 1 smidighed/balance
10:00-11:00 Vild med Dans Ann sal 2 kondition
17:00-18:00 Løbe-Skole Begynder m/teknik & planlægning Tina udendørs kondition
17:00-17:45 Fitness Walking / 45 Anne sal 3 kondition
17:00-18:00 Spinning 1 Jesper spinning sal kondition
17:00-18:00 Power Toning Trine sal 1 styrke/kondition
18:05-18:55 TRX® Circuit Anne sal 2 styrke
18:15-19:15 Nordic Race Træning David 1. sal                              styrke/udholdenhed/kondition
19:15-20:30 Pilates Bold Melissa sal 1 smidighed/styrke
19:00-20:00 Pilgaard Dans / let øvede Søren sal 2 dans
20:00-21:00 Pilgaard Dans / øvede Søren sal 2 dans
21:00-22:00 Pilgaard Dans / begynder Søren sal 2 dans
(Man booker og betaler særskilt til Pilgaard Dans i receptionen i centeret, opstart 9/1-2018)

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:30 Spinning 1 m/ morgenbuffet Ulla spinning sal kondition
08:15-09:15 Bodytoning Vicki sal 1 styrke
09:15-10:15 Senior Spinning Alex spinning sal kondition
09:30-10:45 Pilates Bold  Melissa sal 1 smidighed/styrke
17:00-17:45 Fitness Walking / 45 Anne sal 3 kondition
17:00-18:00 Step / begynder Inge sal 1 kondition
17:00-18:15 Motionsboksning Ole sal 2 kondition
17:00-18:00 Spinning 1 Lotte spinning sal kondition
17:00-18:00 Zumba Fitness Dorrit sal 2 dans/kondition
18:05-18:35 Fitness Walking / 30 Inge sal 3 kondition
18:40-19:10 Core Træning Inge sal 1 styrke

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:00 Core Træning Jette sal 1 styrke
08:15-09:10 TRX® Circuit Inge sal 2 styrke/kondition
09:10-10:10 Zumba Fitness Alex sal 1 dans/kondition
10:10-10:40 Fitness Walking Senior / 30 Inge sal 3 kondition
10:45-11:20 Senior Cirkel Træning i fitness afd. Inge fitness afd. styrke
16:00-16:55 Power Toning Alex sal 1 styrke
17:00-17:45 Fitness Walking / 45 Alex sal 3 kondition
17:00-18:00 Body Combat Lotte sal 2 kondition
17:00-18:00 Yoga / Begynder Siff sal 1 kondition
18:00-19:00 Spinning 1 Tina V spinning sal kondition
18:00-19:00 Step øvede Vicki sal 2 kondition
18:00-19:00 Body Pump Dorrit sal 1 styrke
19:00-20:00 Mors Disco Show Ann sal 2 kondition

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

06:30-07:30 Spinning 1 m/morgenbuffet Heidi spinning sal kondition
08:15-08:45 Fitness Walking / 30 Inge sal 1 kondition
08:45-09:35 Cirkel Træning i Styrke afd. v/Fysioterapeut Lars fitness afd. styrke
09:00-10:00 Senior Gymnastik Inge sal 2 kondition/styrke
09:00-10:00 Spinning 1 Alex spinning sal kondition
10:05-11:05 Yoga Conni sal 1 balance/smidighed
10:15-11:15 Bodytoning Inge sal 2 styrke
16:00-16:30 Fitness Walking / 30 Johnny sal 3 kondition
16:30-17:30 Yoga Skift instr. sal 1 balance/smidighed
16:30-17:30 Nordic Race Træning Alex/David/Brian Fitness afd. 1. sal      styrke/udholdenhed/kondition

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

08:45:09:15 Core Træning Inge/Vicki sal 1 styrke
09:30-10:30 Spinning 1 Mia/Ulla spinning sal kondition
09:30-10:15 Fitness Walking / 45 Inge/Vicki sal 3 kondition
09:30-10:30 Zumba Fitness Dorrit sal 2 kondition
10:30-11:30 TABATA Inge/Vicki sal 1 styrke/kondition
10:45-11:30 Spinning / Begynder  skiftende instr. spinning sal kondition

TidsrumHoldnavnInstr.SalHoldtype

09:00-10:15 Mindful Yoga Lindsie sal 1 balance/smidighed
09:00-09:45 TRX® Circuit Kamilla/Anne sal 2 styrke
09:00-09:45 Fitness Walking / 45 skiftende instr. sal 3 kondition
09:30-11:00 Nordic Race Træning (start uge 5) Alex/David/Brian Ørnereden
10:45-11:45 Body Pump Dorrit sal 1 styrke

Klik her og læs reglerne for tilmelding og afbud.